התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מהן 5 הטעויות הנפוצות בכתיבת קורות החיים?

מהן 5 הטעויות הנפוצות בכתיבת קורות החיים?

קורות החיים הם מסמך המשווק את המועמד אל מול המעסיק. מה בעצם בוחן המעסיק בקורות החיים של המועמד ואילו טעויות נפוצות כדאי למנוע?

כולנו כבר כתבנו קורות חיים שמספרים עלינו. אך כדי להעביר את המסר אותו אנחנו רוצים אל המעסיקים, כדאי לשים לב לטעויות הנפוצות בכתיבה שלהן, טעויות שאם אנחנו כמועמדים עושים אותן, יש סיכוי גדול מאוד שאנחנו "יורים לעצמנו ברגל".

מספר טלפון בקורות החיים

מועמדים רבים שוכחים להוסיף את מספר הטלפון שלהם. גם אם קורות החיים שלך מדהימים, והנך מנוסה מאוד בעבודתך, לא ניתן יהיה ליצור עמך קשר. אז, רגע לפני שתשלחו את המסמך, וודאו שמספר הטלפון העדכני שלכם מופיע עליו.

ציון עיר מגורים / ישוב בקורות החיים

מועמדים רבים שוכחים לציין היכן הם מתגוררים, דבר שמונע מחלק מהמעסיקים לפנות אליהם. חשוב לציין את עיר המגורים (הרחוב פחות חשוב, אך ניתן לציין גם אותו – חלק מן המועמדים מציינים את הרחוב בלבד אך שוכחים את העיר). ציינו את עיר המגורים בצורה ברורה, ודאו שזו עיר המגורים העדכנית שלכם. במידה ואתם מתכננים מעבר מגורים בקרוב, רצוי לרשום את העיר אליה אתם עוברים להתגורר ובאזור שלה אתם מחפשים עבודה.

יש לכתוב את קורות החיים בסדר כרונולוגי הפוך

את הניסיון התעסוקתי שלכם פרטו מהסוף להתחלה. מעסיקים שרוצים להכיר אתכם, יסקרו את קורות החיים ויחפשו את העבודה האחרונה שלכם, המשרה האחרונה בה הועסקתם. טעות נפוצה היא לציין את הניסיון בסדר הפוך – מהישן לחדש, אך החשוב יותר (החדש) צריך לבוא לפני הישן בקורות החיים, וזאת בכדי להקל על מעסיקים להבין מי אתם.

אורך קורות החיים צריך להיות הגיוני

מומלץ שקורות החיים לא יעלו על עמוד אחד (אפשר גם עמוד וחצי או שניים, אך רק אם אין ברירה וכל מה שכתבתם באמת חשוב). טעות נפוצה היא לכתוב הרבה, דבר שמקשה על מעסיקים לקרוא את קורות החיים שלכם.

הדגשה של פרטים רלוונטיים

יש להדגיש בקורות החיים את הנתונים הרלוונטיים שהמעסיקים מחפשים, בכדי להקל עליהם לקרוא את המסמך. כדאי להדגיש את השנים ושמות התפקידים בהם עבדתם, את השנים ואת התארים האקדמאיים, ואת הכותרות המחלקות את קורות החיים.

שגיאות כתיב בקורות החיים

מועמדים רבים נוטים לכתוב את קורות החיים עם שגיאות כתיב, מסיבות שונות. מומלץ מאוד לבקש מאדם נוסף לעבור על קורות החיים ולבדוק כי לא נפלו שגיאות כתיב במסמך. מעסיקים נוטים שלא לראות בעין יפה את שגיאות הכתיב במסמך קורות החיים.

לסיכום, קורות החיים הם מסמך שיווקי שלך אותו המעסיק קורא ולפיו הוא מתרשם מכם. טעויות נפוצות שעושים המועמדים בקורות החיים יכולות להמנע ואנו מקווים שעזרנו לכם בכתיבת קורות החיים ותשומת לב לטעויות נפוצות בכתיבתם. בהצלחה.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: