התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

אב בית | שרת

אב בית שרת

המידע המלא על תפקיד אב בית (שרת) והדרישות לעבודה של אב בית. בנוסף הצעות עבודה למשרות אב בית (חיפוש עבודה) או פרסום מודעת דרוש אב בית באתר דרושים בחינוך.

אב הבית של המוסד החינוכי הוא תפקיד חשוב מאין כמותו. יש לו אחריות רבה והמוסד תלוי מאוד בתפקודו הטוב של אב הבית כדי לעבוד בצורה תקינה.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: משרות דרושים אב בית

מהו תפקיד אב בית?

תפקיד אב בית (בעבר נקרא גם שרת) הוא תפקיד הכולל תחזוקה כללית של המוסד החינוכי. התפקיד כולל לעיתים גם אלמנטים של אחזקה, תחזוקה, ניקיון, אבטחה, סדר וכדומה.

ניקיון המוסד החינוכי

בתחום הניקיון - העבודה של אב הבית יכולה לכלול ניקיון – אך לא תמיד. לעיתים מועסק אדם אשר אחראי בעצמו על הניקיון (למשל ניקיון בסוף היום בבית הספר – ואז אב הבית אחראי על הסדר בלבד).
במקרה ואב הבית אחראי על הניקיון – מדובר באחריות שלמה בפני עצמה, אך לעיתים מדובר רק בשמירה על הסדר במהלך שעות הפעילות. תפקיד הניקיון במידה והוא קיים – כולל בין היתר ניקוי חדרי שירותים, ניקוי רצפות, ניקוי שטיחים, ניקוי משטחים, ניקוי שולחנות, ריקון פחי אשפה וסלי מיחזור, ניקוי אבק, ניקיון חצר המשחקים וכדומה.

תפעול המוסד החינוכי

התפקיד כולל גם אלמנט של תפעול המוסד ושמירה על בטחון התלמידים – לדוגמא אב הבית יהיה אחראי על פתיחה ונעילה של הבניין בתחילת וסוף יום, פתיחת חדרי הלימוד או כיתות החוגים ונעילתם, פתיחת אולמות וסגירתם, סיוע בשמירה על בטיחות התלמידים במהלך היום וכדומה. לעיתים רבות יש שומר או קב"ט למוסד החינוכי ואז אלמנט הביטחון של אב הבית הוא פחות משמעותי.

אחזקת המוסד החינוכי

מבחינת אחזקה – אב הבית צריך לעסוק בתיקון ליקויים במבנה או באביזרים שבו, אב הבית צריך לשמור על תחזוקה נאותה של מרחב בית הספר, כמו תחזוקת תשתיות, אספקת ציוד, התקנת ציוד.

הכישורים הנדרשים לתפקיד אב בית

כמובן שהתפקיד דורש ניסיון מקצועי ותמיד תהיה עדיפות למי שיש לו ידע או ניסיון בעבודות אחזקה וידע טכני. במידה ואין – חשוב שיהיה חוש טכני שכולל גם יכולת תפעול, תקתקנות. יש צורך גם ביחסי אנוש טובים. העבודה של אב בית כולל גם מאמץ פיזי, עבודה עם ילדים ועבודה בשעות שאינן שגרתיות תוך זמינות גבוהה.
לעיתים רבות אב הבית גם יתן מענה לפניות שונות לפי הנחיית המנהל. הוא יערוך ביקורת על מצב הניקיון בבית הספר, יוודא שהצלצולים פועלים כסדרם לפי לוחות הזמנים, יתריע בפני תקלות המצריכות הזמנת שירותים חיצוניים מקצועיים.

מחפשים עבודה של אב בית / שרת? דרושים אב בית - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

 

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של אב בית שרת מאתר דרושים בחינוך.

 

משרות אב בית | דרושים שרת | חיפוש עבודה אב בית | אב בית דרושים

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: