התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

גנן | גננת

גננת גנן דרושים הצעות עבודה

מידע על תפקיד גננת (או גנן) והדרישות של עבודה כגננת בגן ילדים או מעון. בנוסף הצעות עבודה של משרות גננת (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרוש גננת באתר דרושים בחינוך.

הגננת (או הגנן) עוסקת בחינוך, הוראה והדרכה של הילדים בגן הילדים או המעון. לגננת אפשרויות שונות של עבודה וכמו כן יש מסגרות שונות בהן ניתן לעבוד כגננת ועם גילאים שונים. הגנן או הגננת אחראים על התכנים החינוכיים והלמידה במסגרת. לגנן / גננת דרושים כישורים רבים כדי להצליח בתפקיד.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: דרושים גננת

חשיבות תפקיד הגננת

מדובר בתהליך חינוכי והתפתחותי של הילדים או הגיל הרך ויש לתפקיד חשיבות רבה מאוד מבחינה חינוכית ומבחינה רגשית לילדים (מי לא זוכר את הגננת שלו?). הגננת מכירה את הילדים וההורים. היא מעורבת בכל התהליכים של התפתחות ולמידה בגן, שהם חשובים מאוד בגיל הרך. יש לה אינטראקציות שונות מול הילד והיא עוזרת לו גם בהתפתחות החברתית. הגננת בגן הילדים מסייעת לילד להכיר חברים חדשים וללמוד לשחק איתם ביחד – דבר שהוא חשוב לשיתוף פעולה עתידיים ויחסי אנוש טובים.

מסגרות שונות לעבודה כגננת

הגננת יכולה לעבוד במסגרות שונות. בין היתר - בגן הילדים (גילאי 3-6) או במעון הילדים (גילאי 3 חודשים ועד 3 שנים). היא יכולה להיות גם גננת בצהרון (גילאי 3-6 בשעות אחר-הצהריים) וכדומה.

תפקידים אפשריים של גננת

הגננת יכולה לעבוד כגננת אם, הנמצאת בגן בשעות הבוקר בעיקר, בדרך כלל גננות אם עובדות 5 ימים בשבוע כולל שישי, כך שיש להן יום חופשי בו הן יכולות גם ללמוד או לנוח. ישנו תפקיד שנקרא מנהלת גן, בתפקיד זה הגננת אחראית גם על הפאן הניהולי של הגן. תפקיד אחר נקרא גננת משלימה והיא מחליפה באופן קבוע גננות אם בימי השבוע בהם הן נעדרות או לא נמצאות או ביום החופשי שלהן. תפקיד אחר הוא גננת שילוב או גננת שיח – שהיא בעלת הכשרה בחינוך מיוחד ועובדת עם ילדים שנמצאים במסגרת רגילה בשיתוף הגננת הראשית במסגרת. גננת שיח יכולה לעבוד במספר גנים ובכל גן עם ילד יחיד או עם קבוצה.

סייעת לגננת

לגננת בדרך כלל ישנה סייעת אחת או יותר, אשר עוזרת לה בתפקוד השוטף של הגן. הסייעת עוזרת לעיתים רבות בשמירה על סדר וניקיון, בטיפול בילדים, במשימות השוטפות, בהכנת האוכל, האכלה, חינוך פרטני ועוד. לסייעת תפקיד חשוב מאחר ובעזרתה הגננת יכולה להתפנות להתעסקות בנושאים החינוכיים והפדגוגיים ואילו הסייעת תוכל להיות יד ימינה בנושאים השוטפים השונים.

לימודים והכשרות של גננת

הגננת צריכה בדרך כלל לעבור לימודים או הכשרות המכשירים אותה לתפקיד. לדוגמא: גננת מוסמכת עברה קורס מקצועי שנותן לה את התעודה של גננת מוסמכת לגיל הרך – מגיל לידה ועד גיל שש. גננת בכירה היא גננת מוסמכת שביצעה גם השתלמויות או הכשרות נוספות שהעלו אותה בדרגה. לאחרונה נדרשת גם מגננות השלמה של תואר ראשון בחינוך B.Ed או תואר כללי אחר B.A וזאת בהמשך לרפורמת אופק חדש. כך שגננת עם תואר בחינוך עוברת הכשרות נוספות והקניית ידע בין היתר בתחומי התפתחות הילדים כמו מוטוריקה, רגש, חברתיות וקוגניטיביות. ניתן ללמוד בין היתר גם מסלול של גננת בגיל הרך (לידה עד 6) וגם גננת/מורה בגיל הרך (גן ועד א-ב). ישנם מסלולים שונים בהם ניתן גם לעשות הסבה לתחום החינוך מתואר אקדמי אחר ו/או להשלים תעודת הוראה עם התמחות בגיל הרך. לעיתים רבות הגננת המוסמכת נדרשת לשנת סטאג' במשרד החינוך בה יהיה לה גם ליווי, הדרכה ופיקוח ביחד עם גננת ותיקה מלווה.

מחפשים עבודות של גננת? דרושים גננת - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של גננת מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: