התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

הוראה מתקנת

הוראה מתקנת

מידע על תפקיד הוראה מתקנת והדרישות של עבודה בהוראה מתקנת. בנוסף הצעות עבודה למשרות הוראה מתקנת ופרסום מודעת דרושים הוראה מתקנת באתר דרושים בחינוך.

הוראה מתקנת היא תחום בחינוך והוראה. התחום עוסק בטיפול בבעיות למידה. בהוראה מתקנת משתמשים בטכניקות ושיטות הוראה אישיות. בדרך כלל מי שעוסק בהוראה מתקנת הם מומחים ללקויות למידה, פסיכולוגים חינוכיים, בעלי תואר שני בתחום של לקויות למידה.

לחיפוש עבודה לחצו: משרות דרושים הוראה מתקנת

איך משתמשים בהוראה מתקנת?

את ההוראה המתקנת מכוונים לצרכיו של התלמיד הספיציפי, שמתקשה לתפקד כפי שציפו ממנו - לפי רמה שכלית או רגשית או תקשורתית. התלמיד לא עומד בסטנדרטים או הנורמות הלימודיים בכיתה שלו בשל הקושי הייחודי שלו.
 
מדובר בתיקון של תפיסות שגויות או דרכי פעולה של התלמיד מול אתגרים לימודיים. השגיאות או הדפוסים נובעים מהבנה שגויה של דרכי הלמידה הקודמות שרכש שלאו דווקא התאימו לתלמיד. שימוש בהוראה מתקנת חשוב כבר בגיל צעיר על מנת לסגל לתלמיד כבר בהתחלה דפוסי פעולה שישפרו את ההישיגים הלימודיים שלו ובעצם ישנו את חייו.

מדוע יש צורך בהוראה מתקנת?

 התלמידים זקוקים לפיתוח של מיומניות קריאה – על מנהת לקרוא את הטקסטים הארוכים. כמו כן זקוקים למיומנויות כתיבה על מנת להציג את הידע שלהם בבחינות. כמו כן יש צורך בהפשטה או הכללה של התכנים, אסטרטגיות של זיכרון בצורה יעילה, הרגלי התארגנות. כמו כן, יש צורך לתת תחושה לתלמיד של היכולת להצליח מאחר ולעיתים רבות התלמידים הללו לא הצליחו בשל תפיסות לא נכונות ולכן יש צורך לתמוך בהם גם מבחינה אישית.

לקויות למידה

 לקויות למידה הם הקושי לרכישת המיומנויות ויכולת הלמידה הנדרשים. ככל הנראה לרבים מהאוכלוסייה, כ-10% לפחות, יש לקויות למידה. במקרים אלו ניתן להשתלב במערכות חינוך רגילות אך יש להתאים את התכנים לצרכי התלמידים. בדרך כלל יש קושי במיומנויות כגון: קריאה, כתיבה, חשבון, שפות. לחלק מהלקויות יש שמות כגון: דיסלקציה (לקות קריאה), דיסגרפיה (לקות כתיבה), דיקלקוליה (לקות חשבון).

אסטרטגיות למידה

 אסטרטגיית למידה היא תוכנית או הליך המיועדים להשגת מטרות לימודיות בצורה יעילה. בתחום החינוך מדובר על כלים ודרכי פעולה אותן התלמיד רוכש בכוחות עצמו או ע"י עזרה. אסטרטגיות למידה טובות ישפרו את הישיגיו של התלמיד בצורה משמעותית. כדי לתכנן את דרכי הפעולה יש צורך במספר שלבים מוגדרים ומנומקים, עם אפשרויות שונות למקרה בהם אחד השלבים אינו עובד. מדובר על מערך של תחנון וחשיבה שמסייע להשיג את המטרות הלימודיות. כלומר, יש שלב אסטרטגי, שלב יישומי ושלב בקרתי. התלמיד עצמו בוחר את אסטרטגיית הלמידה שלו והיא יכולה להיות גם פרטנית לכל משימה או קבועה. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי או ע"י הוראה.

לימודי הוראה מתקנת

 בלימודי הוראה מתקנת לומדים בין היתר קורסים בנושא: לקויי למידה, הפרעות קשב, אסטרטגיות ארגון, אסטרטגיות למידה, אסטרטגיות כתיבה, פיתוח איכויות התלמיד, פיתוח איכויות טיפוליות של המורה. כמו כן לומדים על סוגי הלקויות, פיתוח יכולת הבעה, איסוף מידע, ארגון מידע, השתלבות בכיתה, גישות טיפוליות, מרכיבים פיזיולוגים, מוטוריקת כתיבה, קשיים רגשיים, קריאת דוחות אבחון, קשר אישי עם הילד, טכנולוגיות מחשב ועוד.

מחפשים עבודה בהוראה מתקנת ? דרושים הוראה מתקנת - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של הוראה מתקנת מאתר דרושים בחינוך.

משרות הוראה מתקנת | דרושים הוראה מתקנת | חיפוש עבודה הוראה מתקנת

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: