התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

לבורנט | לבורנטית

לבורנט לבורנטים לבורנטית

מידע על תפקיד לבורנט (או לבורנטית) והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות לבורנטים (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של לבורנטים.

הלבורנט (טכני מעבדה, או מעבדן), עובד בניהול מעבדה וכמו כן פיקוח על המעבדה, עבודה במעבדה וניסויים המתבצעים במעבדה. ישנם לבורנטים העובדים במערכת החינוך, במערכת הבריאות, בחברות תרופות, במעבדות פרטיות ועוד.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים לבורנטים 

תפקיד הלבורנט

הלבורנט מנהל את המעבדה, הוא מפקח על העבודה במעבדה, דואג להזמנת ציוד, רכש. הלבורנט מכין את החומרים לפני הניסויים, דואג לכלים שונים, לעיתים גם משתתף בביצוע הניסוי. הלבורנט מסדר את המעבדה ודואג לשמירה על הציוד.

תפקידי לבורנטים במערכת החינוך ובתי הספר

הלבורנט עובד במערכת החינוך, בדרך כלל בבתי הספר העל יסודיים (תיכונים וחטיבות). הלבורנט דואג להכנת הציוד, הכנת הכלים והחומרים – כדי שהתלמידים יוכלו לבצע את הניסויים. הלבורנט עוזר למורים ולתלמידים – לפי הנחיות המורים – במהלך הניסויים במעבדה.
בנוסף לכך, הלבורנטים יסייעו למורים והתלמידים בתכנון הפרויקטים, בביצוע פרויקטים, ביחידים או בקבוצות. הלבורנטים ידריכו את התלמידים בנוגע לשימוש בציודים, במכשירים, בשיטות עבודה, בנושא תצפיות, עבודות חקר ועוד. הלבורנטים בעלי ידע בתחומים של חקר מדעי, כגון: ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, ועוד.
הלבורנט יסייעו למורים והתלמידים בכל הנוגע לשימוש במחשבים במעבדות, בציוד המתחבר למחשבים. הם יסייעו בשימוש במכשירים שונים כגון מיקרוסקופ, ספקטרופוטומטר, אוגר נתונים ועוד. הם נוכחים במעבדה בעת ביצוע הניסויים על ידי התלמידים.
הלבורנט בודק ועורך ניסויים חדשים לפי הנחיות שונות, הוא עוזר למורה להפיק דפי עבודות וחומרים לשיעורים, לנהל באופן ממוחשב על המלאי והציוד וכמובן מאגר הניסויים בבית הספר.
הלבורנט (או הלבורנטית) דואגים לשמור על תקינות הציוד, אחסונו ותחזוקתו. הם דואגים למכשור מתקדם, שדרוגי ציוד, הזמנת ציוד ועוד.
הלבורנטים דואגים לחומרים חיים במעבדה, הפקת תערוכות שונות, הכנת פריטי ציוד או קולי ותקשורת, ועוד.

דרישות התפקיד של לבורנט

הלבורנט הוא בדרך כלל בעל השכלה של תואר אקדמי, בתחומים של מדעים, אך הוא יכול להיות בעל תעודה של טכנאי, או הנדסאי בביולוגיה / פיסיקה / ביוטכנולוגיה / כימיה ותחומים קשורים אחרים.
הלבורנט חייב ידע ושליטה בהפעלה של כלים וציוד, בשימוש בחומרים הקיימים במעבדות בבתי הספר, וכמובן שליטה במחשבים ובתוכנות ואינטרנט.
הלבורנט מחויב הקורס הכשרה לעבודה בבית הספר, בהיקף של 60 שעות לימודים ומוכר ע"י משרד החינוך. הקורס כולל גם בטיחות וסיוע טכני לפעילויות במעבדות בתי הספר והפעלה של ציוד מעבדה.

מחפשים עבודות של לבורנט? דרושים לבורנטים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של לבורנטים מאתר דרושים בחינוך.

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: