התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מדריך כושר | מדריכת כושר

הדרכת כושר מדריכי כושר

מידע על תפקיד מדריך / מדריכת כושר והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות מדריכי כושר (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של הדרכת כושר.

מדריך כושר הוא אדם העוסק בהדרכה של ספורט וכושר גופני במסגרות שונות, בין היתר קורסים, חוגים, חדרי כושר, בתי ספר, הדרכות פרטיות ועוד.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מדריכי כושר

הכושר הגופני

הכושר הגופני הוא היכולת של הגוף להצליח במשימות גופניות. הלב, הריאות, כלי הדם, השרירים ושאר חלקי הגוף עומדים בעומס בלתי צפוי תוך רצון להשתמש במינימום אנרגיה של הגוף.

הכושר הגופני הוא משמעותי באיכות החיים של בני האדם ושל בריאותו. במסגרת האימונים השונים הגוף מסתגל לתהליכים שונים ותנאים סביבתיים עימם הוא מתמודד וכך גם למעמסים נוספים. יכולת ההסתגלות משמשת את תכנון האימונים הבאים. הכושר הגופני כולל בין היתר גם כוח, סיבולת, גמישות, מהירות. השילוב שלהם יוצר זריזות, כוח מתפרץ, הספק אנאירובי ועוד.

תפקיד מדריך כושר

מדריך הכושר משפר את הכושר הגופני של המתאמן באמצעות אימונים גופניים. הוא משפר את היכולת של מערכות הגוף לעמוד בעומסים גופניים שונים. מדריך הכושר בוחן את יכולת ההסתגלות של האדם לעומסים ובהמשך לכך בונה אימונים שונים שמאפשרים לשמר ולשפר את הכושר הגופני של המתאמנים.
מדריך הכושר בונה אימונים לטובת המתאמנים. האימונים צריכים להיות יעילים, תוך שימוש בעקרונות שלמד בהכשרתו, שימוש בעומסים, יחס בין עומס להתאוששות, העמסה הדרגתית, גיוון ושינויים, רציפות, תקופתיות, ועוד.

אימוני מדריך כושר

מדריך הכושר בונה אימונים שונים לטובת המתאמנים. בין היתר: אימון כוח (התנגדות) שמשמר ומשפר את יכולת השריר לפתח כוח. אימון סיבולת (אירובי) שמשפר את צריכת החמצן המירבית, שיפור הספק, משקל ומצב בריאותי. אימון גמישות שכולל הגדלת טווחי תנועה במפרקים והשרירים. חשוב לבצע את האימונים ביחס ותשומת לב למצב המתאמן והכושר הגופני שלו תוך שמירה על מצבו הבריאותי התקין באימון ובמהלך חייו. מומלץ לדרוש אישור רפואי לפני עבודה עם מתאמן.

מדריך כושר אישי

מדריך כושר אישי עוסק בהעברת הדרכות ואימונים אישיים בתחום הכושר והספורט. במסגרת זו המדריך מעביר פעילות לאדם אחד שבמסגרתה הוא מתאמן תחת השגחה אישית של המדריך. ההדרכה נערכת בחדר הכושר, בפארקים, בבית המתאמן, באולמות ספורט ועוד.
האימון אותו מעביר מדריך הכושר באופן אישי נחשב מוצלח יותר מאימון קבוצתי, מאחר והמדריך צמוד למתאמן, הוא שם לב לדגשים אישיים, נותן לו פידבקים ומקדיש תשומת לב מיוחדת לביצועיו. מדריך כושר אישי מקדם את המודרך באופן אינדיבידואלי ולפי היכולת שלו.

לימודי מדריך כושר

לימודי מדריך כושר הם לימודים הכוללים בין היתר תעודת הדרכת כושר מאחד המוסדות המוכרים ללימודים בתחום. הוא מקבל תעודת מדריך מוסמך. כמו כן הוא עובר הדרכות בתחומים של הדרכת חדר כושר, עזרה ראשונה, החייאה, תזונה ועוד. במקרים מסוימים חלק מההדרכות מחויבות לרענון אחת לשנה כמו עזרה ראשונה.

מחפשים עבודות של מדריך כושר? דרושים מדריכי כושר- הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מדריכי כושר מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: