התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מזכירה | מזכיר

מזכיר מזכירה מנהלת משרד

מידע על תפקיד מזכירה (או מזכיר) והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות מזכירות (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של מנהלת משרד.

המזכיר או המזכירה עוסקים בענייני המנהלה והאדמיניסטרציה של הארגון, יחידה בארגון, אדם בארגון או המוסד החינוכי.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מזכירות

תפקיד המזכירה

המזכירה היא עובדת העוסקת בעניינים שונים של הארגון, הכוללים בין היתר מנהלה ואדמיניסטרציה, מענה לפניות, תיאום פגישות ועוד. בין תפקידי המזכירה ישנם נושאים שונים עליה לתת מענה, לדוגמא:
ניהול לוחות הזמנים והיומנים - המזכירה עוסקת בתיאום של פגישות שונות, בארגון או מחוצה לו. היא דואגת לתאם בין גורמים שונים, תוך קביעת המיקום, השעה והמשתתפים בפגישה בצורה האופטימלית והיעילה ביותר ותשומת לב לדחיפות הפגישה.
טיפול במידע – המזכירה עוסקת בטיפול במידע ומסמכים המגיעים למשרד באמצעים השונים (פיסי או אלקטרוני). היא עורכת מיון של המידע, הפצה של מידע, קטלוג, תיוק, העברה לגורמים שונים, ניהול טיפול ועוד.
הכנה לישיבות ופגישות – המזכירה עוסקת גם בהכנות שונות לפגישות, בין היתר גם דאגה להכין את חדר הישיבות והאירוח וכמו כן הכנה של המידע הדרוש לפגישה.
מענה טלפוני – המזכירה עוסקת גם במענה טלפוני, קבלה והוצאה של שיחות טלפון אל היחידות השונות ומהן וכמו כן הפניית הפניות אל הגורם המתאים שיתן עליהן מענה.
קבלת קהל – המזכירה עוסקת גם באירוח וקבלת קהל תוך מתן מענה לשאלות שונות, הכוונה, עזרה וסיוע.

התמחויות של מזכירות

במקצוע המזכירה ישנן גם התמחויות שונות של מזכירות. לדוגמא: מזכירה רפואית, מזכירת בית ספר, מזכירת מנכ"ל, מזכירת משאבי אנוש, מזכירת מעבדה, מנהלת משרד, מזכירת מפעל, מזכירת סמנכ"ל, מזכירת שירות, מזכירת קבלה ועוד.

משרת מזכירות בכירה

ישנן גם משרות מזכירות בכירות יותר. ישנם ארגונים וחברות שאחד מחברי ההנהלה נקרא "מזכיר החברה". ישנן משרות בהן רמת האחריות של המזכירה היא גבוהה מאוד, ועליה להיות מקצועית ובעלת ראש גדול תוך יכולת לנהל ולתת פתרון לנושאים רבים בתחומים מגוונים.

מזכיר או מזכירה העומדים בראש ארגון

בארגונים שונים ראש הארגון נקרא מזכיר או מזכירת הארגון. במקרים אלו מדובר על מנהל בדרגת ניהול בכירה (למשל מזכ"ל זה מזכיר כללי).

מחפשים עבודות של מזכירה? דרושים מזכירות - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מזכירות וניהול משרד מאתר דרושים בחינוך.

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: