התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מטפלת בשיטת DIR

מטפלת בשיטת DIR

מידע על תפקיד מטפלת בשיטת DIR והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות מטפלת בשיטת DIR (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של מטפלות DIR.

טיפול DIR (Developmental Individual differences Relationship) נקראת גם שיטת גינספן או Floor Time.

לחיפוש עבודה לחצו: דרושים מטפלים בשיטת DIR

מהו מודל DIR

מודל DIR הוא מודל אינטגרטיבי. הוא משמש להערכה וטיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים באופן כללי וכמו כן בילדים על הספקטרום האוטיסטי. המודל פותח ע"י פרופ' סטנלי גרינספן וד"ר שרינה וידר, אשר פיתחו אותו על בסיס של תצפיות רבות שנערכו. התצפיות נערכו על אינטרקציה של תינוקות עם התפתחות תקינה. הורי התינוקות היוו בסיס להבנת ההתפתחות והתפקוד התקינים.

הנחות יסוד מודל DIR

מרכיב הקשר - המודל מניח כי הילדים מתפתחים בכל התחומים מתוכם של התנסויות שונות באינטראקציה עם ההורים או המטפלים המשמעותיים ביותר עבורם.
מרכיב ההתפתחות – המודל מניח כי התחומים השונים של ההתפתחות, כגון המוטורי, הרגשי, התחושתי, השפתי, החברתי ועוד, מתפתחים במקביל ומשפיעים אחד על השני. לכן יש להסתכל באופן כוללני על כל המרכיבים.
אישי ושונה – הבסיס עימו מגיע התינוק לעולם משפיע על דרך קליטה ועיבוד העולם. כאשר מבינים את הדרך שבה כל ילד קולט ומעבד את העולם ופועל בתוכו – כך ניתן להבין את החוזקות והחולשות שלו.

שלבי התפתחות אצל ילדים

לפי גרינשפן ווידר ישנם 6 שלבי התפתחות אצל ילדים, שהם קשורים גם לגילאי הילדים. השלבים הם ויסות עצמי ועניין בעולם, פיתוח אינטימיות, תקשורת הדדית, תקשורת מורכבת, רעיונות רגשיים.

שיטת DIR

במסגרת השיטה ישנה פעולה הגורמת לפעולות אינטנסיביות של הילד עם המטפל ועם ההורים, מספר רב של פעמים ביום, כל יום. זוהי שיטת Floor Time. את הפעולות יש לקיים כ-8 פעמים בכל יום, במשך של 20-30 דקות. ההורה או המטפל מצטרפים אל הילד במיקומו ולא מוסיפים גירויים חדשים. המטפל או ההורים רואים את הפעולה של הילד ומבצעים אותה בצורה שונה מעט כדי שהוא יוכל ליצור קשר ולהרחיב את התקשורת שלו.
במסגרת השיטה יש לזהות את הדברים המשמעותיים לילד, לגלות מה נוח וטבעי לו, וללכת לפי אלו. כמו כן, צריך לגרום לילד לתקשר ולשתף עם ההורים או המטפל.

מחפשים עבודות של מטפלים בשיטת DIR? דרושים מטפלי DIR - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של טיפול DIR מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: