התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מנהל | מנהלת

מנהלת חינוכית מנהל חינוכי דרושים חיפוש עבודה

מידע על תפקיד מנהל או מנהלת והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות ניהול (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של מנהל חינוכי.

תפקיד המנהל הוא להוביל, לבצע פעולות, להנהיג ולהוביל ארגון או יחידה בארגון, או פרויקט.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מנהל חינוכי

עבודת המנהל

המנהל משתמש במספר פעולות כדי לבצע את התפקיד בצורה הכי טובה. הוא דואג גם לתכנן, גם לארגן, גם להנהיג וגם לבצע בקרה. המנהל משמש כדמות ייצוגית, הוא מנהיג את העובדים, הוא איש הקשר לארגוני חוץ. בנוסף, המנהל מפקח ואוסף מידע חיצוני, הוא מפיץ מידע פנים וחוץ, הוא משמש דובר של הארגון. הוא גם יוזם שינויים בארגון, מטפל בבעיות, מקצה משאבים שונים, מנהל משא ומתן.
המנהל משתמש במיומנויות שונות, כגון מיומנות טכנית של ידע מקצועי או מומחיות. מיומנות חברתית כאדם שעובד עם אנשים, מבין אותם, מתמרץ אותם כיחידים וכקבוצה, לנהל קונפליקטים, האצלת סמכויות. מיומנויות רעיוניות של ניתוח ואבחון מצבים, קבלת החלטות, איתור בעיות, זיהוי אלטרנטיבות וכדומה.

כישורים דרושים למנהל חינוכי

בתחום החינוך, המנהל צריך כישורים שונים. במקרים רבים דורשים ארגונים מהמנהלים תואר ראשון לפחות, דבר שבעבר לא היה. במקרים נוספים בדרגות ניהול בכירות יותר דורשים הארגונים תואר שני במנהל חינוכי או בתחום קרוב.
המנהל צריך להיות בעל יכולת וניסיון ניהולי, בעל כישורי הנהגה והובלה, בעל יחסי אנוש מעולים, ייצוגי, כריזמטי, בעל יכולת להתמודדות עם משברים, קשוב, אכפתי ובעל רצון להעניק ותחושת שליחות.

דוגמאות לתפקידי ניהול בחינוך

בחינוך יש מגוון רב של תפקידי ניהול, בין היתר ניהול מעון, ניהול גן ילדים, ניהול צהרון, ניהול הוסטל, ניהול מערכת חינוכית, ניהול בית ספר, ניהול מכללה, ניהול אוניברסיטה, ניהול פרויקטים, ניהול מכינה, מנהל מתחם, מנהל פדגוגי, מנהל סניף, מנהל מרכז העשרה, מנהל מועדוניות ועוד.

לימודי מנהל חינוכי

הלימודים במנהל חינוכי או ניהול מערכות חינוך מתקיימים במסגרת התואר השני בדרך כלל. יש התמחויות שונות למשל בניהול מערכות חינוך בלתי פורמאליות, או במנהל חינוכי. התחום משלב נושאים שונים בין היתר משאבי אנוש, מנהל עסקים, פסיכולוגיה, חינוך, ועוד. המטרה היא לתת למנהל החינוכי כלים להתמודדות עם אתגרים שונים שהמערכת מציבה בפניהם.

מחפשים עבודות של מנהל? דרושים מנהלים חינוכיים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מנהל חינוכי מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: