התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מנחה | הנחיית קבוצות

מנחה מנחים הנחיית קבוצות דרושים

ידע על תפקיד מנחה ומנחה קבוצות והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות מנחה (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של מנחים.

מנחה הוא אדם האחראי להנחות תוכניות או אירועים שונים.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מנחים

סוגי משרות של מנחה

ישנן אפשרויות שונות לעבודה של מנחה, כל אחת מהאפשרויות היא שונה מהאחרת. לדוגמא: מנחה תוכנית רדיו, מנחה תוכנית טלויזיה, מנחה אירועים, מנחה טקסים, מנחה קבוצות, מנחה עובדים ועוד.

מנחה קבוצות – הנחיית קבוצות

מנחה הקבוצה הוא המרכז של הקבוצה. הוא משפיע על תהליך קבוצתי שהקבוצה עוברת, על תהליך העבודה בקבוצה, על משתתפי הקבוצה ועוד.

לתכונות האישיות של המנחה חשובות רבה. הוא צריך לדעת מתי להיות פסיבי יותר ומתי אקטיבי, מתי להביע רגש ומתי להיות קר יותר, הוא צריך להראות התלהבות כשצריך ולצנן אותה כאשר אינה מתאימה. המנחה צריך להיות ספונטני, פתוח לגישות שונות, קשוב, בעל יחסי אנוש טובים, בעל יכול לנהל קבוצה ולהוביל אותה למטרה.

מנחה הקבוצות אינו חייב להבין בנושא הספיציפי של הקבוצה, אך הוא חייב לדעת לנהל אותה ואת תהליך העבודה. הוא צריך להוביל את הקבוצה לכך שהיא תפיק תועלת מהמפגשים, תצמח ותתפתח. המנחה צריך לבנות את הקבוצה, לחזק אותה, לעודד אותה ליצירתיות, לשיתוף, לתהליכים. הוא צריך להיות גמיש ומבין.

מנחה הקבוצה הוא לכאורה גולת הכותרת של הקבוצה, אך לא כך. המנחה צריך להיות שם כשצריך אך כאשר אין צורך הוא צריך לתת לקבוצה להתנהל מעצמה. המנחה צריך לדאוג לכך שהיעדים והמטרות של הקבוצה יושגו ו/או שהתהליך אותו עוברת הקבוצה יתקדם, שהקבוצה תהיה מפוקסת וכמו כן לדעת לנהל משברים בעת הצורך.

מנחה תוכניות לימוד

ישנם מנחים אשר דואגים להשכלה ו/או תוכניות לימוד שונות. עליהם לעבוד עם בני נוער או עם מורים / מדריכים שונים, להעביר להם ידע ותוכן. עליו להיות בעל ידע בהדרכה וכמו כן הנחיה, לעיתים פדגוגית. עליו לזהות צרכים שונים, ללוות ולדעת לכוון ולהעריך.

מנחה טלויזיה

מדובר באדם אשר מנחה תוכנית טלויזיה. הוא יכול להיות גם שחקן, דוגמן, זמר, קומיקאי וכדומה. המנחה יכול להיות גם בעל ידע מסוים כמו מדע, משפטים, פוליטיקה, תחקירים, ועוד. המנחה בטלויזיה צריך להיות גם רהוט, מעניין, ייצוגי, מסקרן ובעל כריזמה, לעבוד בצורה נכונה על שפת הגוף שלו וכמובן על הדיבור.

מנחה רדיו

מדובר על שדרן ברדיו שמנחה תוכניות. השוני הוא שברדיו לא רואים את המנחה כך שיש פחות חשיבות לשפת הגוף או המראה של המרצה ויותר חשיבות לקול של המנחה.

מחפשים עבודות של מנחה? דרושים מנחים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מנחה מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: