התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מפתח הדרכה | מפתחת הדרכה

דרושים פיתוח הדרכה

מידע על תפקיד מפתח הדרכה או מפתח התדרכה והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות מפתחי הדרכה, חיפוש עבודה ופרסום מודעת דרושים של פיתוח הדרכה.

מפתחי ההדרכה בונים תוכניות שונות שמטרתן ללמוד, להדריך, לפתח אנשים, זאת באמצעות מערכי שיעור, לומדות, משחקים, סימולציות, אתרי אינטרנט, תוכנות, ועוד.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מפתחי הדרכה

עבודה של מפתח הדרכה

הרעיון בפיתוח הדרכה הוא שמי שיודע את החומר לאו דווקא יודע להעביר אותו, וכמו כן היה רצון של ארגונים להתייעל ולחסוך במשאבים ועלויות. לכן מפתח ההדרכה דואג לארגן את הידע בצורה נכונה וכמו כן להעביר אותו בצורה אפקטיבית. מפתח ההדרכה צריך לחשוב באופן מסודר, מתודולוגי – כיצד להעביר את ההדרכה כך שהיא תהיה האפקטיבית ביותר והחומר הנלמד יועבר בצורה הטובה ביותר.

פיתוח הדרכה – מאקרו ומיקרו

פיתוח הדרכה מתנהל בשתי רמות שונים – המקרו והמיקרו. ברמת המיקרו מתייחסים ליחידת לימוד ספיציפית, לגבי רצף של נושאים בתוך יחידת הלימוד וכמו כן באיזו מתודולוגיה יועבר כל אחד מן הנושאים (למשל- באמצעות מצגת, באמצעות שיח, באמצעות דיון, באמצעות משחק, וכדומה). ברמת המקרו, מדובר על הצרכים ההדרכתיים וכיצד מתמודדים עימם. האם מעבירים קורס? האם בונים תוכנת לימוד, מהם נושאי הלימוד וכדומה.

פיתוח הדרכה בארגונים

ארגונים גדולים מחזיקים כיום מחלקת הדרכה, בתוכה יש גם עובדים האחראים על פיתוח הדרכה. המחלקה אחראית על הדרכת העובדים החדשים והקבועים, בנושאים שונים של עבודתם ו/או העשרה. על מנת שמחלקת ההדרכה תוכל להעביר את ההדרכות, שיעזור לארגון ללמוד ולהשתפר, היא מסתייעת במפתחי ההדרכה.
מחלקת ההדרכה בדר"כ פועלת בשילוב של מחלקת משאבי האנוש. יכולות להיות כמה מטרות ליחידה, האחת היא רענון של חומר נלמד, אפשרות אחת היא למידה של חומר חדש, חפיפה של עובד חדש, וכדומה, וכמו כן יש אפשרויות נוספות.
מחלקת ההדרכה דואגת גם להקניית נהלי עבודה, העלאת מוטיבציה, שיתוף ושילוב בחברה. ההדרכות בדרך כלל יכולות להיות או חוזרות (רענון) או חד פעמיות.

לימודי פיתוח הדרכה

מפתחי ההדרכה לומדים קורסים או תואר בתחום. הם לומדים פסיכולוגיה, תיאוריות למידה, הדרכה סינכרונית, היבטים עסקיים בהדרכה, הטמעת מערכות הדרכה בארגונים, פיתוח הדרכה בארגון, הוראה מתוקשבת, למידת חקר מבוססת מחשב, תכנון והערכת תכניות לימוד עתירות טכנולוגיה, טכנולוגיות הדרכה, התנהגות ארגונית, פיתוח לומדה, פרזנטציות אפקטיביות ועוד.

מחפשים עבודות של מפתח הדרכה? דרושים מפתחי הדרכה - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של פיתוח הדרכה מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: