התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מרצה

מרצה דרושים מרצים חיפוש עבודה

מידע על תפקיד מרצה (מעביר הרצאות) והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות מרצים (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של מרצים.

מרצה עוסק בהעברה של ידע באמצעות הרצאה, לימוד פרונטאלי או שיח אל מול המאזינים. המאזינים יכולים להיות תלמידים, סטודנטים, קורסיסטים, או קהל מזדמן.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מרצים

תפקיד המרצה

המרצה מעביר הרצאה לקהל השומעים, ההרצאה יכולה להיות בכל נושא, בדרך כלל מדובר בנושא בו יש למרצה יידע ייחודי ו/או הוא ערך מחקר בנושא. כיום המרצים משתמשים לרוב גם באמצעים שונים להעברת ההרצאה, בין היתר בוידאו, מחשב, מצגת, סאונד, ליידר, מיקרופון, לוח וטושים, וכדומה.

מרצה באוניברסיטה ומכללה והשוני בין מרצה למורה

השוני בין מרצה למורה בחינוך בישראל, הוא בדרך כלל, שמרצה מלמד במסגרות שהינן על תיכוניות, כגון אוניברסיטאות ומכללות. כמו כן, בדרך כלל המרצה ערך מחקר על תחום או נושא ספציפי ויש לו התמחות, בשונה ממורה שמלמד נושא כללי יותר, או מוכר וידוע יותר.
בקורסים אוניברסיטאים, המרצה מוביל את הקורס. הוא מלמד נושא מסוים, הוא לעיתים רבות מציג את הדעה שלו או הגישה שלו באותו נושא, ובמידה וערך מחקר הוא מציג ומלמד גם את עיקר המחקר שלו ותוצאותיו. המרצה ידאג לבחינות במהלך הקורס ו/או בסיומו, וכמו כן הוא תמיד יהיה פתוח לרעיונות ודעות שונות. המרצה באוניברסיטה גם עונה לשאלות הסטודנטים במהלך ההרצאות.

המרצה כדרגה

בישראל מרצה היא גם דרגה של הסגל באוניברסיטה, בה יש סולם דרגות התלוי בין היתר בכישורים, בותק, במחקרים וכדומה. לאחר דרגת המרצה ישנה דרגה של מרצה בכיר, אשר עומד בראש צוות מחקר (בחלק מהמקומות הדרגה הזו נקראת גם פרופסור משנה).

מרצים בחו"ל

בחו"ל בחלק מהמדינות התרגום של המילה מרצה משמשת לעיתים גם תחומים נוספים בהוראה, כגון גנן, מורה, מדריך בקורסים, מדריכי מכינה, וכדומה, ולאו דווקא באקדמיה עצמה.

עבודות של מרצה

המרצה יכול לעבוד במסגרות שונות, בין היתר במכללות ואוניברסיטאות, אך לא רק. המרצה יכול להרצות בקורסים, בהרצאות עיוניות להעשרה, במסגרות לימודים שונות, במקומות עבודה, במסגרות ואירועים פרטיים ועוד. המרצה יכול להעביר קורס שלם או הרצאה חד פעמית קצרה – והכל תלוי במסגרת בה הוא מעביר הרצאה.

מחפשים עבודות של מרצה? דרושים מרצים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מרצה מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: