התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

שתיל

שתיל

האם ניתן לקדם שינויים חברתיים בישראל בתחום החינוך על ידי עמותות וארגונים? האם לדעת הגוף שתיל דרושים בחינוך שינויים חברתיים? פרטים במאמר שתיל - דרושים בחינוך.

שתיל הוא גוף מרכזי שמעניק תמיכה ויעוץ על מנת לקדם שינויים חברתיים בישראל. המרכז הוקם על ידי הקרן החדשה לישראל. כדי לקדם שינויים חברתיים היו לשתיל דרושים רעיונות ואפשרויות שונות. לכן הוחלט לסייע לארגונים ועמותות בייעוץ וקידום הנושא החברתי.

מחפשים עובדים?
פרסום מודעת דרושים חינם

לוח מחפשי עבודה
מחפשים עבודה?
פרסם מודעת חיפוש עבודה חינם
לוח דרושים בחינוך

הפעילות כוללת בין היתר ייעוץ בפיתוח הארגון, ניהול הארגון, פיתוחי משאבים, הצגת מקורות מימון, לובינג, סיוע תקשורתי, מאבקים ציבוריים, טכנולוגיה ואינטרנט, פאן כספי ופאן ניהולי. כמובן שלשתיל דרושים היו אנשי מקצוע ומומחים שיעזרו והיא מחברת בינם לעמותות ויוצרת גם חיבורים בין העמותות עצמן באותו נושא.

הגוף הוקם בשנת 1982 על ידי הקרן החדשה לישראל. כדי לכוון לשינויים בישראל דרך שתיל דרושים היו להגדיר קווי עבודה. אלו הוגדרו על ידי נושאים כגון: צדק כלכלי, צדק חברתי, זכויות אדם, זכויות אזרחים, חופש דעות, חופש תרבות, חופש דת, סיוע לעולים, סיוע לעדות, קידום זכויות מיעוטים, קידום נושאי סביבה, קידום נושאי קהילה.

נשאלת השאלה, האם מתוך הרצון לקדם שינויים חברתיים כדאי להתמקד גם בפאן החינוכי ולנסות לשנות ולפעול למען קידום תוכניות חינוכיות בערכים הרלוונטיים אותם מנסה לקדם שתיל.

האם לדעת אנשי שתיל דרושים בחינוך שינויים חברתיים שונים?

הרעיון היה לקדם קהילות שהן "מוחלשות", לתת להן את הכלים לשיפור החיים, להקים או לסייע בבניית ארגונים המקדמים שינויים חברתיים שפועלים לטווח ארוך. כמובן שלמען הפעולות לקידום נושאי שתיל דרושים יוזמות מהשטח והרעיון הוא לפעול למען הצרכים שנובעים משם ולסייע לשיפור ההתארגנויות.

שתיל מונו גם לייעוץ למועצת האו"ם למען קידום שינויים חברתיים, ויש לגוף מעמד של מלכ"ר שמקדם את מטרות האו"ם תוך חיזוק הדמוקרטיה, עידוד מעורבות האזרחים ועוד.

שתיל יושבים בירושלים ויש להם לפחות 6 סניפים בכל רחבי ארץ. הם מסייעים למעל 1,000 ארגונים לשינויים חברתיים משלב ההקמה ועד הפעילות השוטפת. לשתיל יש גם אתר אינטרנט בארבע שפות, בו יש מידע על הארגונים השונים לשינויים חברתיים, כמו כן מחלקות באתר כמו: לוח אירועים, לוח דרושים (שתיל דרושים), לוח מחפשי עבודה, לוח מסירת חפצים ועוד.

שתיל פרסמה גם חוברות בהן יש רשימה של הארגונים בהם היא תומכת, המחולקות לפי נושאים. היא מפעילה תוכניות שונות בהם נוטלים חלק משתתפים שרוצים ללמוד על שינויים חברתי בישראל.

לסיכום, השאלה הנשאלת האם שתיל מצליחה באמצעות הארגונים ליצור שינויים חברתיים בישראל. האם שתיל יכולה למקד את השינויים גם בפאן החינוכי וליצור את השינויים החברתיים מהמקום הזה.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: