התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

חינוך מיוחד

חינוך מיוחד דרושים עבודה

מידע על תפקיד חינוך מיוחד והדרישות של עבודה בחינוך מיוחד. בנוסף הצעות עבודה למשרות חינוך מיוחד (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים חינוך מיוחד | דרושים בחינוך.

חינוך מיוחד הוא סוג חינוך אשר מיועד לתלמידים בעלי לקויות, אשר פוגעות בתפקוד התלמידים בצורה משמעותית. ישנן מדינות שגם תלמידים מחוננים נחשבים כחינוך מיוחד. לכל תלמיד נבנית תוכנית עבודה אישית. לכן דרושים בחינוך מיוחד בעלי תפקידים לעבודה בחינוך מיוחד עם התלמידים.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: חינוך מיוחד דרושים

מהו החינוך המיוחד

החינוך המיוחד נותן מענה לצרכים הייחודיים של כל תלמיד ותלמיד, אשר לא תמיד מצליחים לקבל את התכנים והתועלת בתוכניות החינוך הרגילות. לעיתים מגיעים תלמידים לחינוך המיוחד בשל מגבלות נגישות טכניות (למשל בתי ספר של החינוך המיוחד נגישים ובתי הספר באזור שלו אינם נגישים). ההערכות הן שכ-10% מהתלמידים נזקקים לחינוך המיוחד.

מסגרות החינוך המיוחד

לחינוך המיוחד בדרך כלל נעשה שיבוץ לפי צרכי התלמיד הייחודיים. המסגרות יכולות להיות למשל: גן ילדים חינוך מיוחד, בית ספר חינוך מיוחד, פנימיית חינוך מיוחד, כיתה טיפולית, כיתה מקדמת, כיתת שילוב (שילוב ילד חינוך מיוחד בכיתה רגילה בתוספת לסיוע אישי), מרכז שיקום מקצועי וכדומה.

קשיי התלמידים בחינוך המיוחד

התלמידים בחינוך המיוחד יכולים להתקשות בתחומים מגוונים הכוללים בין היתר את התחום השכלי או הגופני, התחום הרפואי, המוטורי, החושי, הרגשי וכדומה. לתלמידים אלו יש צורך במתן מענה בתחום ההשכלה, התחום החברתי והתחום הרגשי או קידום תהליך שיקומי. המטרה הינה שילוב של תלמידי החינוך המיוחד בחברה בצורה הטובה ביותר, דבר שבסופו של יום יסייע גם לתלמידים וגם לחברה, למשל הקטנה של קצבאות.

התלמידים בחינוך המיוחד

החינוך המיוחד מותאם לכל תלמיד ועונה על הצורך הייחודי שלו. לכל תלמיד פרופיל תפקודי שונה, כך שיתכן שבתחומים מסוימים התלמידים יתפקדו באופן נורמטיבי ובאחרים לא. מדובר על תלמידים שיש להם נסיבות שונות שיכולים לכלול גם מצבי קיצון כמו הפרעת נפש, פיגור שכלי, הפרעת התנהגות, לקות ראיה, לקות שמיעה וכדומה.

אפיון צרכי התלמיד בחינוך המיוחד

בנוסף להערכות חינוכיות שנעשות, מערכת החינוך אוספת מידע נוסף על התלמיד כדי ליצור את הפרופיל המתאים ביותר. למשל – עובדים סוציאליים בודקים את המצב המשפחתי או הסביבתי. רופא מעניק חוות דעת רפואית לגבי מצבו הפיזיולוגי. תינתן הערכה פסיכולוגית לגבי מצב רגשי ונפשי. קלינאי תקשורת יערוך אבחון הפתחות שפתית. ייערך אבחון דידקטי בנושא לקויות למידה או תפקוד אקדמי. יערך אבחון הפרעות קשב וריכוז. ייערך מבחן אינטיליגנציה שימדוד רמת משכל. ייערך ריפוי בעיסוק כדי לקבל מידע על תפקוד חושי ומוטורי וכדומה.
תלמידי החינוך המיוחד יכולים לקבל בין היתר גם סיוע נוסף בכיתה, תגבור אנשי מקצוע, התאמות בבחינות, טיפולים נפשיים, טיפולים תרופתיים, טיפולים פיזיים, טיפולים התפתחותיים וכדומה.

בעלי תפקידים דרושים בחינוך מיוחד

בחינוך המיוחד דרושים בעלי תפקידים שיסייעו לתלמידים בהתגברות על קשייהם. לצורך כך, נבנות תוכניות לימודים אישיות לתלמידים, שיכולות לכלול תגבור אישי בנושאים הדרושים.
בנוסף לכך – יועצת בית הספר עורכת שיחות שבועיות עם התלמיד או ההורים. בנוסף, ישנו צוות נוסף, מורים, יועצות, מטפלות, משלבות, סייעות, גננות, ויוצא בכך.

מרכזי התמיכה האזוריים – מתי"א

מרכזי התמיכה האזוריים או היישוביים אחראים על ריכוז התמיכה בתלמידי החינוך המיוחד. הם יוזמים פרוייקטים בנושא, מקצים משאבים הכוללים משאבי הוראה וטיפול. הם דואגים להדרכות והשתלמויות לצוותים.

ארגוני חינוך מיוחד

בישראל קיימים גם ארגונים שמסייעים בתחום החינוך המיוחד. בין היתר פעילים בנושא: אקים, אלו"ט, ניצן, שיח סוד, ועוד.

הצעות עבודה בחינוך המיוחד

בתחום החינוך המיוחד ישנו ביקוש רב לעובדים ועבודה. ניתן לעבוד בתחום החינוך המיוחד במגוון של תחומים, חלקם דורשים לימודים או השכלה או הכשרה בתחום וחלקם לא.

מחפשים עבודה בחינוך המיוחד? דרושים חינוך מיוחד - הצעות לעבודות משרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של חינוך מיוחד מאתר דרושים בחינוך.

משרות חינוך מיוחד | הצעות עבודה בחינוך מיוחד | עבודות בחינוך מיוחד

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: